Інститут біології тварин ГоловнаКонтактна інформація
in English

Порівняння перетравності поживних речовин та утилізації енергії з пшениці, ячменю, та очищеного ячменю у годівлі курчат-бройлерів

Й. Бартечко, О. Ласек, Р. Августин, В. Влізло

Метою дослідження було порівняти перетравність поживних речовин та утилізації енергії з пшениці, ячменю, та очищеного ячменю у годівлі курчат-бройлерів. Експеримент проводився на 15 курчатах породи Росс 38 віком 14-42 дні. Бройлерів поділили на 3 групи по 5 птахів у кожній і годували ad libitum, раціон включав 70 % зерна пшениці (вид Вінєтт) у 1-й групі, 35 % зерна+35 % очищеного ячменю (вид Растік) у другій групі та 35 % зерна і 35 % ячменю (вид Стратус) у третій групі. До раціону додавались соя, риба та премікс. Перетравність in vivo визначалась стандартним методом (комбінований) на птахах віком 42 дні. Хімічний склад раціону визначався стандартним методом (AOAC, 1995).

Вміст базових поживних речовин і крохмалю, частки волокна-детергенту в раціоні відрізняються серед хлібних злаків. Коефіцієнт перетравності поживних речовин очищеного ячменю та зерна пшениці були схожі (P>0,05). В той самий час коефіцієнт перетравності поживних речовин як пшениці так і очищеного ячменю були значною мірою вищі порівняно із звичайним ячменем. Як наслідок, культури очищеного ячменю мали вищу енергетичну цінність порівняно із звичайним ячменем. Поживна цінність та утилізація енергії очищеного ячменю майже така ж як у зерна пшениці у курчат-бройлерів і як наслідок має використовуватися у раціоні курчат-бройлерів. Слід обмежити застосування звичайного ячменю, тому що в ньому є вищий вміст загального волокна та волокна, яке зменшує поживність та утилізацію енергії.

скачати повний текст статті в форматі PDF

Біологія тварин

Біологія тварин Том 8,
№ 1-2, 2006р

Біологія тварин Том 9,
№ 1-2, 2007р

Біологія тварин Том 10,
№ 1-2, 2008р

Правила оформлення статей

Науково-технічний бюлетень
Посилання