Структурно-метаболічний склад ліпідів нативних концентратів виробничих штамів sal. Choleraesuis і e. Coli та їх субклітинних фракцій
М. Є. Романько, А. М. Головко, В. О. Ушкалов, О. В. Кольчик
Відпрацьовані регламенти виділення із нативних концентратів бакмаси штамів Sal. choleraesuis № 9 і E. coli № 1308 субклітинних фракцій - цитозолю та клітинного детриту. Визначені електрофоретична рухливість білків, показники ліпідного та жирнокислотного складу, інтенсивності перекисного окиснення ліпідів та його регуляції у нативних зразках препаратів штамів, після їх дезінтеграції та ультрацентрифугування. Встановлено корелятивний зв'язок між кількісною часткою насичених/ненасичених жирних кислот та характером інтенсивності процесів ПОЛ в досліджуваних бакклітинах. Доведено, що за обраним набором методик можливо виконувати як контролювання ступеню руйнування побудови бак клітин, так й прогнозувати їх біологічний потенціал за умов будь-якого стресу.
Ключові слова: білки, дезінтеграція, жирні кислоти, клітинний детрит, ліпіди, нативна бактеріальна маса, перекисне окиснення ліпідів, ультрацентрифугування, цитозоль бактеріальної маси, штами мікроорганізмів.
скачати повний текст статті в форматі PDF
|